1 3 2
Aneta Langerová > Novinky > Světluška slaví 10. narozeniny - kopie

Světluška slaví 10. narozeniny - kopie

29.9.2013

Při příležitosti 10. narozenin Světlušky probíhají po celém Česku taneční vystoupení.

Ta zvou na tradiční benefiční koncert. Kampaň vyvrcholila dnes v Praze na Staroměstském náměstí. V průběhu celého dne tam tančí známé osobnosti ze soutěže StarDance a studenti uměleckých škol.

Místo dortu a deseti svíček slaví Světluška své narozeniny tancem. "Tanec je vyjádření radosti, a my máme radost z toho, že už deset let můžeme pomáhat nevidomým," říká ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková. Nácviku na Staroměstském náměstí se zúčastnili vidící i nevidící tanečníci.

Takzvané flashmoby uspořádala různá města po celém Česku. Dobrovolníci z tanečních škol ho uspořádali například v Českých Budějovicích, Ostravě nebo Frenštátě pod Radhoštěm. Akce v Praze je výjimečná tím, že se jí účastní i hvězdy z minulých ročníků soutěže StarDance. Tanečníci z nové řady podpoří Světlušku na benefičním koncertě.

Benefiční koncert Světlo pro Světlušku bude vysílat Česká televize 2. listopadu hned po skončení prvního dílu nové řady StarDance. Vyvrcholí tak oslavy jejích 10. narozenin.


Zdroj: ČT24