1 3 2
Aneta Langerová > Novinky > Mám větší nadhled, malichernosti neřeším, říká Aneta

Mám větší nadhled, malichernosti neřeším, říká Aneta

3.12.2014

Začátkem listopadu zveřejnila Aneta Langerová novou píseň Svatá Kordula, koncem téhož měsíce následovalo kompletní album Na Radosti.

 

report.jpg

 

A jak ho sama zpěvačka charakterizuje?

Podle zpěvačky se novinka zaměřuje na silné příběhy, přičemž zmíněná Kordula symbolizuje ochránkyni, která má pomoct najít v rozbouřených vodách cestu domů. "Jak člověk prochází životem, ne vždy má naprostý pocit jistoty z toho, jakým směrem se vydává. Potká vás třeba nepříjemnost nebo nějaká překážka a z důvodu vlastních pochyb se na svojí cestě můžete ztratit. Proto má Kordula působit jako symbol, který člověku pomůže nezabloudit. Ať už půjde o cestu kariérní nebo třeba vztahovou," říká k tomu Aneta.

Svoji čtvrtou studiovou desku považuje Aneta Langerová za tématicky odlehčenější a méně vážnou. "Oproti minulým nahrávkám je v písních větší nadhled, smíření a uklidnění. Malichernosti jdou stranou a zabýváme se podstatnými věcmi, jejichž řešení je naznačeno na konci každé písně," dodává.

A kam se posunula někdejší přání vyjet s muzikou do zahraničí? "Už jsem zapomněla, že tady taková touha vůbec někdy byla," směje se zpěvačka.

Fanoušci se mohou těšit na jarní turné, na které Aneta vyrazí s osmičlenným hudebním tělesem. Vystoupí i na vyhlášení cen Žebřík - 15. března v novém kulturním centru Depo 2015 v Plzni. Nejbližší vystoupení čeká Anetu 15. prosince v pražském Studiu Dva. Rozhovor se zpěvačkou a recenzi její nové desky můžete očekávat v nejbližších dnech.

 


 

Zdroj: iReport