1 3 2
Aneta Langerová > Novinky > Na koncert Znovu 89 přišlo 20 000 lidí. Aneta zazpívala Krylovu Salome

Na koncert Znovu 89 přišlo 20 000 lidí. Aneta zazpívala Krylovu Salome

17.11.2014

Akce Českého rozhlasu přilákala tisícovky diváků.

 

Vystoupení Anety začíná v čase 2:23:00 

 

 

Jeden ze symbolů listopadových událostí před 25 lety hudebník Jaroslav Hutka uzavřel koncert s názvem Znovu 89, který se konal na Václavském náměstí v Praze. Akci zorganizoval Český rozhlas a odstartoval tak závěrečnou část projektu, který po celý letošní rok připomíná události roku 1989. Sérii krátkých vystoupení zahájil Michal Prokop se skupinou Framus 5. Před pódiem obráceným směrem k Národnímu muzeu se podle odhadu policistů sešly přes 4000 lidí. Český rozhlas později uvedl počet až 20 000 lidí. I na této akci se objevily protesty proti prezidentu Miloši Zemanovi.

Prokop zazpíval své hity Kolej Yesterday, Blues o zapomenutých slovech a Bitva o Karlův most. Také další z účinkujících si pro vystoupení připravili své známé písně. Trio Vladimír Merta, Jan Hrubý a Ondřej Fencl zahrálo skladby Kecy, Vzdálené výstřely a Chtít chytit vítr. Během dvouhodinového koncertu dále vystoupili Jiří Suchý, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Michael Kocáb, Petr Váša a Aneta Langerová.

Aneta zahájila své vystoupení novinkou Svatá Kordula, následovala píseň Karla Kryla Salome a hit Voda živá.

Český rozhlas spustil projekt Znovu 89 letos v lednu - v den, kdy před 25 lety začal takzvaný Palachův týden. "Do konce roku odvysíláme téměř 200 'živých' vstupů z roku 1989 - zpravodajských rekonstrukcí hlavních událostí a jednání, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu," uvedl zástupce šéfredaktora Radiožurnálu Martin Ondráček. Zájemci si rovněž mohou koupit knihu Znovu 89, která projekt mapuje.

Zdroj: ČTK