1 3 2
Aneta Langerová > Novinky > Aneta a Balzerová otevřely Kavárnu - kopie

Aneta a Balzerová otevřely Kavárnu - kopie

15.6.2013

Ochutnat kávu v naprosté tmě a tak aspoň na malou chvíli zavítat do světa nevidomých.

To je znovu možné v Kavárně POTMĚ na Ovocném trhu v Praze, jejíž dveře zůstanou otevřené až do 30. června každý den od 10 do 21 hodin.

potme.jpg  potme2.jpg

 


Kavárna POTMĚ,
 kterou každoročně pořádá Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu, byla slavnostně otevřena 13. června. První letošní kávu ochutnaly Aneta Langerová spolu s herečkou Eliškou Balzerovou. Odpoledne si Aneta opět vyzkoušela roli číšnice, a pak v absolutní tmě návštěvníkům zahrála a zazpívala. 

„Na hraní a obsluhování se vždycky moc těším, ale i přes to, že to mám už nacvičené, pevně doufám, že se mi nepodaří nikomu vylít kávu do klína. Ale hlavně se modlím, aby mi nepraskla struna, protože tu v té tmě vyměnit neumím,“ řekla Aneta Langerová na zahájení.  

„Byl to velmi nevšední a silný zážitek, najednou musíte používat jiné smysly, především hmat, sluch a fantazii. Také jsem se seznámila s kavárnicí Katkou, mohla jsem si sáhnout na její vlasy a její ruce a představovat si, jak vypadá. Ona mi pak řekla, užijte si světlo a to mi vehnalo slzy do očí, tak popsala svůj první zážitek z kavárny Eliška Balzerová. 

Uvnitř kavárny se o pohodlí všech stará zkušený tým nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Její návštěvou přispějete do sbírky Světluška 170 Kč a jako památku na neobyčejný zážitek si odnesete hrníček. 

Návštěvníci se mohou těšit na doprovodný program: 18. 6. od 17 do 19 hodin zahraje Márdi na střeše kavárny a 25. 6. od 17 do 19 hodin se můžete těšit na výcvik asistenčních psů, který přijde ukázat Pestrá společnost.

Pokud by se někomu nepodařilo navštívit kavárnu na Ovocném trhu v Praze, tak má možnost si černočernou kávu vychutnat i mimo hranice hlavního města a to v Kavárně POTMĚ na kolech, která během léta a podzimu navštíví další místa naší republiky.  

18. - 20. 7. Ostrava, OC Forum Nová Karolina  

29. - 31. 7. Liberec, nám. Dr. Edvarda Beneše  

9. - 11. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival  

2. - 8. 9. Brno, Galerie Vaňkovka  

13. - 15. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí   

26. - 28. 9. Olomouc, Horní náměstí 


Cestu Kavárny POTMĚ můžete sledovat na Facebooku a www.svetluska.net  


 

Článek uvedl server Rozhlas