1 3 2
Aneta Langerová > Novinky > Anet hostuje na albu Radůzy - kopie

Anet hostuje na albu Radůzy - kopie

3.3.2014

7. března vychází nové album Radůzy s názvem Gaia. Představí se společně s Anetou.

Postava lovce, který není akčním hrdinou, ale spíše poutníkem, charakterizuje nové album Radky Vrankové vystupující pod uměleckým jménem Radůza. Na desce s názvem Gaia, která vyjde 7. března, například v písni "Tenhle svět není jen pro silný" zpívá o lovci, který nikdy nemine svůj cíl. Postupem času, jak stárne, však přestává být jeho ruka jistá, až se sám stane kořistí.

Hostem na desce Gaia je v duetu Babylonská věž Aneta Langerová. "Spolupráce vznikla náhodou, napsala jsem pro ni píseň, ale řekli jsme si, že na její desku se to nehodí, tak to natočíme na mojí. Jenže jsem napsala tolik písniček, že jsme tuhle vyřadily. Ale hrozně jsem si chtěla s Anetou zazpívat a připadlo mi, že ten její andělský témbr se hodí do Babylonské věže," řekla Radůza.

Symbolické křty alba se uskuteční v rámci probíhajících koncertů - v Praze v Malostranské besedě 27. a 28. března. "Pozveme si mužskou část tuchoměřického sboru Lafolia, který zpívá ve skladbě Panna Orleánská, a jednáme s Anetou Langerovou, zda bude mít volný termín," podotkla.

Pro koncertní vystupování Radůzu objevila Zuzana Navarová. V roce 2001 ji vyšlo debutové album Andělové z nebe. Čtyřicetiletá zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka má na kontě vedle osmi řadových alb pohádku pro děti o Mourince a Lojzíkovi a několik divadelních scénářů. Píše i pro kladenské divadlo Lampion veršovanou pohádkovou hru pro děti a uvažuje o druhém dílu knižní publikace Čáp nejni kondor.


 

Zdroj: Ihned